Mladý tvorca 2018

Aktuality

mlady tvorca 2018 plagat

 

26. 4. 2018 – Autogramiáda olympionikov:

Zuzana Stromková – akrobatické lyžovanie

Ladislav a Peter Škantárovci – vodný slalom, kategória C2


TÉMATICKÉ ZAMERANIA Mladý Tvorca 2018 – ASIT
1. ASIT – ako jediná Asociácia IT priamo podporíme v rámci Mladého tvorcu 2018 žiakov stredných škôl v SR a spojíme ich s IT špecialistami a rovnako v rámci súťaží chceme nájsť IT talenty a aj ich podporíme!

1. MOBAPPS – Najinovatívnejšia mobilná aplikácia alebo počítačový program – akákoľvek mobilná aplikácia alebo program vytvorený jednotlivcom alebo tímom v jednotlivom programovacom jazyku.

2. Videohra – akákoľvek platforma digitálnej hry – akákoľvek vlastná počítačová, digitálna hra pre akúkoľvek platformu vytvorená jednotlivcom alebo tímom.

3. IT projekt pre IKT – učebná pomôcka, ktorá slúži pre vzdelávanie IKT – akákoľvek učebná pomôcka, ktorá slúži pre vzdelávanie alebo zdokonaľovanie IKT kompetencií na škole využívaná v škole, prípadne pre firemný sektor vytvorená jednotlivcom alebo tímom.

ASIT o.z. vytvoril v spolupráci zo 7 školami jedinečný a jediný študijný odbor pre IKT v rámci skupiny odborov 25 Informatika !

2. Open edX – v premiére prvý krát na Slovensku, v rámci Mladého Tvorcu 2018 predstavíme pokročilé cloudové vzdelávanie na platforme Open edX, ktoré je výsledkom práce svetovej asociácie vedúcich IT vzdelávacích spoločností LLPA, modernej vzdelávacia cloudová platforma umožňuje vytváranie, realizáciu a manažment online kurzov, ktorú využívajú významné IT spoločnosti ako napr. Microsoft. Uvedená platforma garantuje študentom prístup k neustále aktualizovanému vzdelávaciemu obsahu a prístup k medzinárodne uznávaným certifikáciám. To umožní študentom získať potrebné IT zručnosti na svetovej úrovni, nevyhnutné pre uplatnenie v oblasti informačných technológií.

3. Smat TV Security – v premiére – Ochrana zariadení pripojených k domácej sieti a ochrana zariadení na platforme Android. Vrátane smart televízorov (úplná novinka v portfóliu ESET Smat TV Security) až po mobilné telefóny (ESET Mobile Security a ESET Parental Control for Android). Útočníci sa stále zdokonaľujú, ich metódy ako nachytať používateľa sú čoraz sofistikovanejšie, prepracovanejšie a už dnes dokážu zablokovať zariadenie na diaľku. Napríklad: zablokovať obrazovku/displej, zašifrovať obsah zariadenia, zmeniť PIN v telefóne a následne požadovať výkupné.

4. Mesto T-eveloperov – je dlhodobý program, ktorým sme odštartovali množstvo zaujímavých projektov a možností rozvoja pre Košických developerov. Investujeme do mladých ľudí, škôl a rovnako využívame prostredia aj pre skúsených developerov, aby si tu každý našiel niečo svoje.

5. POWERPLAY MANAGER – jedna z mála herných štúdií na Slovensku, ktorá sa výhradne venujem tvorbe športových hier. Hry už hralo viac ako 20 miliónov hráčov z celého sveta. Firma akútne zháňa do tímu mladých šikovných ľudí, ktorí sa chcú neustále učiť a zlepšovať.

inovujeme.sk

Aktuality

Všetky aktuality

Mapa výstaviska