LIGNUMEXPO – LES 2018

Aktuality

500x800

LIGNUMEXPO + Les v termíne 18. – 21. 9. 2018

Vyvrcholením najvýznamnejších medzinárodných odborných výstav na výstavisku agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO š.p. Nitra bude 21. ročník medzinárodného veľtrhu strojov, zariadení a materiálov pre drevospracujúci priemysel LIGNUMEXPO a 17. ročník lesníckej výstavy LES. Spoluorganizátorom je Zväz spracovateľov dreva SR (člen EUMABOIS) so sídlom vo Zvolene a Lesy SR š.p. Banská Bystrica.

Dvojročný cyklus pozdvihol úroveň prehliadky, zvýrazňuje jej odbornosť prostredníctvom sprievodných podujatí. Súťaž o Cenu Lignumexpo 2018 v šiestich kategóriách bude prehliadkou úsilia výrobcov inovovaných technológií a príspevkom ku kvalitnejšiemu výrobnému procesu aj v malých a stredných firmách.

Predchádzajúci 20. ročník veľtrhu Lignumexpo v roku 2016 prilákal na výstavisko špičkových svetových výrobcov strojov a zariadení z Nemecka, Rakúska, Talianska, pre spracovanie masívneho dreva a výrobu nábytku. Expozície doplnili výrobcovia z Českej republiky, Slovenska, Poľska a Maďarska. Spolu sa 156 vystavovateľov prezentovalo na ploche 12 tis. m². Veľtrh si prezrelo viac ako 7600 odborných návštevníkov.

Rozsah výstavy, podobne ako pred dvoma rokmi v pavilónoch A, B, C, F a na voľnej ploche E, zaberie viac ako dvanásťtisíc metrov štvorcových a svoju účasť opäť prisľúbili významné slovenské i  zahraničné firmy. Medzi inými sú to najmä CENTROGLOB, s.r.o.,  Košice;  EXCELLENT CD, s.r.o., Zvolen;  FELDER Group SK, Zlaté Moravce; ITALCOMMA SLOVAKIA, s.r.o., Žilina;  KRÁL, s.r.o., Žilina; LESY SR, š.p. Banská Bystrica.

Nový projektový manažér veľtrhu Ing. Ondrej Vaňo potvrdil, že pri zachovaní cien z roku 2010 si vystavovatelia môžu priniesť rozsiahlejšiu expozíciu, aby potvrdili zámery povzniesť úroveň spracovateľských technológií. Príprava prezentácií finišuje tak, že vystavovatelia majú možnosť záverečných úprav. Dôkazom bude naplnenie zámerov formou rozšírenej nomenklatúry. Môžu presvedčiť potenciálnych užívateľov technológií pre zodpovedné pôsobenie na nitrianskom výstavisku od 18. do 21. septembra 2018.

Mapa výstaviska