GASTRA & KULINÁRIA 2019

Novinky vystavovateľov

tatrakon logo

TATRAKON ponúka nátierky, na ktorých už vyrástli aj naši rodičia… Osvedčené receptúry, kvalitné ingrediencie sú aj dnes základom veľkého úspechu nátierok Pali, Májka, či Hydinová nátierka… aj dnes hrajú prím v slovenských domácnostiach. Široká ponuka nátierok je zárukou neustálej zmeny pri raňajkách, či desiate alebo neskoršej večeri – je to na vás!

Kto by nemiloval tuniakovú nátierku?! Táto legendárna pochúťka je najnovším hitom od Tatrakonu. Vynikajúca je tiež lahodná nátierka z morskej šťuky s príjemnou údenou chuťou. Pre milovníkov lososa je tu lahodná nátierka lososovej chuti, ktorá je ľahko roztierateľná a neodolateľná od prvého ochutnania.

Tatrakon web


SZ PCC

Na výstave Gastra & Kulinária nájdete v pavilóne M1 expozíciu PEKÁRSKY DVOR, v ktorej môžete ochutnať čerstvé pečivo, pekárske výrobky a BRATISLAVSKÉ ROŽKY – lahôdku, ktorá sa hrdí ochrannou známkou EÚ Zaručená tradičná špecialita.  V expozícii  PEKÁRSKY DVOR budú prebiehať pekárske súťaže,  odborníci vás naučia pliesť vianočku a rovno vám ju na mieste aj upečú J Súčasťou expozície bude VEĽKÁ MAPA SLOVENSKA ako i nový tohtoročný slovenský rekord – NAJVÄČŠÍ CHLEBOVÝ VIANOČNÝ STROMČEK.

Pekársky dvor - PENAM (2)


krevety logo web

Rodinná farma SLOVENSKÉ KREVETY je na Slovensku prvá a jediná, ktorá sa zaoberá chovom bielych tichooceánskych kreviet.  Farma ponúka ekologicky čistý produkt, neznečistený antibiotikami a rastovými hormónmi. Návštevníci výstavy Gastra & Kulinária  budú môcť otestovať chuť tejto lahôdky  a dozvedia sa tiež ako pripravovať krevety zdravým spôsobom.

krevety krevety 3

risologo

Spoločnosť RISO-R ponúka „ovocie, čo chutí veľkoRiso“. Okrem tradičných džemov, lekvárov a ovocných nátierok vyrába aj výberové džemy s vysokým podielom ovocia, bez pridania repného cukru a tiež nové 100% ovocné džemíky MOJKO, ktoré neobsahujú cukor, konzervačné látky, farbivá ani arómy. Sladené sú prírodným hroznovým koncentrátom. Od 6. do 9. novembra vás na výstave Gastra & Kulinária presvedčia ochutnávkami svojich produktov.

RISO - web


agrokarpaty logo

Liečivé rastliny, ktoré sú vo výrobkoch firmy AGROKARPATY, s.r.o. sa pestujú v ekologicky nezaťaženom prostredí oblasti Pienin a Magury pod Vysokými Tatrami. Všetky výrobky sú čisté, t.j. bez umelých chutí, farieb a aróm. Širokú ponuku týchto výnimočných čajov nájdete aj na výstave Gastra & Kulinária od 6. do 9. novembra na národnom výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Karpatský čaj 1


logo stará mama

Spoločnosť HO&PE FAMILY, s.r.o. predstaví návštevníkom výstavy GASTRA & KULINÁRIA novinky zo svojej chutnej produkcie. Knedličky s novými príchuťami karamel, vaječný likér, vanilka – čokoláda a vianočne ladené knedličky s príchuťou gaštan+punč a perník+punč na vás čakajú od 6. do 9. novembra na výstave GASTRA & KULINÁRIA v Nitre. Ak chcete spoznať starú mamu, ktorá knedličky vyrába, navštívte jej neskutočne vtipnú stránku: http://www.mojastaramama.sk/

knedlicky gaštan punč knedlicky pernik punč

logo max sport

Vedeli ste o tom, že máme na Slovensku celosvetovo úspešnú firmu, ktorá v minulom roku predala na Slovensku, v Česku a v ďalších 38 krajinách sveta až 1 000 000 kg zdravých snackov?! Spoločnosti MAX SPORT sa podarilo presadiť v obrovskej zahraničnej konkurencii. Na výstave Anuga 2019 získala za unikátnu kolagénovú tyčinku ocenenie v Innovation Award a zaradila sa tak do exkluzívneho výberu najinovatívnejších produktov celého sveta. Kolagénová tyčinka je ideálna pre športovcov, pre ľudí preferujúcich aktívny životní štýl, ale i pre tých, ktorí sa zaujímajú o zdravé starnutie.

MaxSport peptan_SK_Page_1

berto logo

V expozícii spoločnosti BERTO budete môcť ochutnať výrobky z ich produkcie, no uvidíte aj živú ukážku celého procesu výroby mäsovej pochúťky priamo na výstave. Spoločnosť BERTO prináša na trh novinky: Šunka Berto pre chlapcov, Šunka Berta pre dievčatá a Párky pre chlapcov a dievčatá – všetky tieto výrobky sú bez ečiek v receptúre .

BERTO - DR - InzerciaA4


Koliba WPC logo web

Vedeli ste, že Hriňovská mliekareň KOLIBA ponúka aj proteinové výrobky? Srvátku, ako vedľajší produkt pri výrobe syra, spracováva na ďalšiu výrobu sušených produktov  ako sú laktóza, sušený proteín WPC a sušený permeát. Koliba WPC 80 predstavuje sušený srvátkový proteínový koncentrát, potrebný pre zvýšenie telesného výkonu. Proteín je vhodný k naberaniu čistej svalovej hmoty bez zbytočného tuku. Je bohatým zdrojom rozvetvených aminokyselín BCAA, ktoré sú dôležité pre svalový rast tým, že spúšťajú proces syntézy bielkovín. Tieto proteíny sú jedinečné nie len tým, že pochádzajú zo Slovenska ale majú aj vynikajúce zloženie a zaujímavý aminokyselinový profil. Na výstave Gastra & Kulinária môžete ochutnať proteínové nápoje i tyčinky  spoločnosti KOLIBA – Hriňovská mliekareň.

WPC 3 farby shakerov


Spoločnosť BABIČKIN DVOR je prvým slovenským producentom vajec, ktorý používa kŕmne zmesi bez geneticky modifikovaných surovín. V kŕmnych zmesiach sa nachádza sója a ďalšie suroviny vypestované v prírodnom variante. Pravidelné laboratórne rozbory vajec znesených nosnicami kŕmenými týmito čistými krmivami potvrdzujú ich odlišné a lepšie zloženie oproti vajciam od nosníc, ktoré sú kŕmené štandardným spôsobom.

BD 1


Spoločnosť ŠKOLSKÉ HOSPODÁRSTVO – BÚŠLAK, spol. s r.o. je progresívna, 100%  slovenská spoločnosť zameraná na BIO produkciu. Okrem výroby BIO a NATUR oleja ponúka aj BIO mlieko, venuje sa pestovaniu zelenej špargle a BIO rastlinnej výrobe . Návštevníci výstavy Gastra & Kulinária budú môcť od 6. do 9. novembra ochutnať ich skvelé oleje a jogurty.

buslak


Každý slovenský výrobok, ktorý dostane ocenenie Značka kvality SK sa musí vyznačovať nadštandardnými kvalitatívnymi charakteristikami, ktoré zvyšujú jeho funkčnosť a pridanú hodnotu. Logo Značky kvality budú na obaloch hrdo nosiť produkty: saláma Sitno, Malokarpatská saláma, Flamenco saláma z radu Premium, Prešporská dusená šunka Premium, Turčianska šunka s čiernym korením Premium, Suchá klobása Premium a Teľacie párky.

mecom


Spoločnosť NOVOFRUCT SK, s.r.o. poteší návštevníkov výstavy Gastra & Kulinária ochutnávkou svojich výrobkov. Dojčenská výživa značky OVKO, Ovocné pyré, DayUP produkty a nátierky potešia vaše chuťové bunky v pavilóne M1.

Novofruct (4)


Spoločnosť SWEETY ICE s.r.o. ponúka kvalitné, chutné a cenovo prijateľné mrazené výrobky, vyrobené na Slovensku. Na výstave Gastra & Kulinária vám spoločnosť SWEETY ICE s.r.o. predstaví svoju novinku BULY kakaovú sušienku plnenú vanilkovou zmrzlinou.

185-Buly obal


Dospelí návštevníci veľtrhu Gastra & Kulinária budú môcť ochutnať produkty spoločnosti ZIZAK s.r.o., ktoré sú vyrábané s vášňou pre dokonalú chuť, precíznosťou a slobodou vo vytváraní dokonalých produktov z regionálnych ingrediencií.

otto-zizak-foto-6


V stánku Mäspoma na veľtrhu Gastra & Kulinária nájdete nový produktový rad SELECTION. Koreniny v kvalitnej sklenenej koreničke s praktickým vrchnákom skvelo vyzerajú v každej kuchyni, modernej i rustikálnej.

koreniny


Vedeli ste, že granátové jablko môže pôsobiť ako stimulant endorfínov – hormónov „šťastia“, podporuje zvyšovanie výkonnosti a produkcie testosterónu a pomáha chrániť bunky pred oxidatívnym stresom?
Príďte na veľtrh Gastra & Kulinária do stánku GRANTE – Elixír Mladosti a presvedčte sa sami.

elixír mladosti


Vedeli ste, že produkty MINIT (FORNETTI) sa už viac ako 17 rokov vyrábajú na Slovensku v Dunajskej Strede? Viacero produktov spoločnosti MINIT SLOVAKIA s.r.o. sa pýši ocenením Značka kvality SK  Chrumkavé a voňavé dobroty máte možnosť spoznať a ochutnať na výstave Gastra & Kulinária od 6. do 9. novembra na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Rollo škoricové


Spoločnosť Róbert Gašparík – Mäsovýroba, s. r. o. poteší návštevníkov výstavy Gastra & Kulinária ochutnávkou klobás, domáceho údeného stehna  tlačenky a všetkých polokonzerv a konzerv z ich produkcie, ktorá je výhradne slovenského pôvodu. Viaceré výrobky spoločnosti Róbert Gašparík – Mäsovýroba, s. r. o. získali ocenenie Značka kvality SK

rinek paštéta


Na výstave Gastra & Kulinária môžete ochutnať smotanovú nátierku MANA de luxe, ktorá má vynikajúcu chuť, zvýšený obsah bielkovín, nižší obsah tuku, menej kalórii a ľahko sa rozotiera hneď po vybratí z chladničky. Spotrebiteľsky najobľúbenejšie príchute natur, paprika, pažítka a cesnak. Novinkou spoločnosti je 1. čisto prírodný smotanový jogurt. Tento jogurt neobsahuje umelé zahusťovadlá, ani farbivá, ani prídavné látky ani množstvo cukru. Používa plne recyklovaný obal. K dispozícii sú príchute: marhuľa, jahoda, vanilka a malina.

Určite každý z Vás pozná obľúbenú kakaovú tvarohovo – smotanovú penu Paťa. Túto dobrotu nájdete aj v sviežej ovocnej príchuti manga a maracuje. Paťa je chutným tvarohovým dezertom pre malých aj veľkých, navyše je vyrobená bez použitia GMO s využitím zelenej energie. Túto dobrotu môžete ochutnať v stánku Tatranskej mliekarne. Úplnou NOVINKOU, s ktorou Tatranská mliekareň a.s. prichádza na trh je slovenské Tatranské BRIE. Ide o lahodný,mäkký vysokotučný syr s bielou plesňou na povrchu. Postupným zrením sa jeho tvarohovité jadro stáva príjemne mäkkým a rozplývavým. Delikátna šampiňonovo – syrová chuť a vôňa podčiarkuje jeho výnimočný charakter. Tatranské BRIE a ďalšie vynikajúce syry môžete ochutnať v stánku Tatranskej mliekarne.

facebook mango pata

 


Mapa výstaviska