GARDENIA 2016

Aktuality

20 rokov Vašich najkrajších záhrad

 

Kúzlo jari ožije na výstavisku Agrokomplex v Nitre počas výstavy Gardenia v dňoch od 14. do 17. apríla.

 

Tohtoročná Gardenia s viac ako 300 vystavovateľmi prináša najväčšiu ponuku záhradníckych firiem na Slovensku. Záujemcovia tu nájdu naozaj širokú ponuku kvetov, ako napríklad balkónové, letničky, okrasné dreviny, ovocné stromy, skalničky, kaktusy, cibuľoviny, citrusy, palmy ale aj ďalšie exotické rastliny. Návštevníci si tiež môžu zakúpiť záhradné grily, skleníky, záhradnú keramiku, altánky, náradie či prútený tovar.

 

Komplexná stavebná výstava Domexpo prevedie návštevníkov všetkým čo súvisí s moderným bývaním a kompletnou stavbou domu či renováciou bytu. Každý, kto má v najbližšom čase podobné plány so svojim bývaním by Domexpo rozhodne nemal zmeškať. Vedomosti z praxe a samozrejme aj rady na rôzne témy budú počas výstavy odovzdávať odborníci z Cechu kachliarov Slovenska, Cechu podlahárov Slovenska, Cech strechárov Slovenska, Cech maliarov Slovenska a Komory kominárov Slovenska.

 

Solaris Nitra, prichádza už s 4. ročníkom a predstavuje spojenie domu, fotovoltiky a solárnych systémov. Návštevníkom prinesie úsporu energie, využitie prírodného slnečného svetla na báze

zariadení a príslušenstva pre fotovoltaiku a solárnu techniku. Ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť zozbierať informácie, kontakty a ponuky potrebné k začatiu realizácie svojho bývania v modernom nízkoenergetickom štýle na jednom mies­te. Organizátori naplánovali účelové prednášky na témy z oblasti fotovoltaiky, solárnych systémov či všeobecného významu solárnej energie pre súčasnosť a najmä budúcnosť.

 

Jedinečná výstava Bonsai Slovakia ponúkne počas devätnásteho ročníka návštevníkovi pohľad na orientálne tradície, čajové rituály, bojové umenia a neopakovateľné zážitky pre všetky zmysly. Celkovo sa na výstave  predstaví až deväť krajín. Návštevníci budú môcť čaje aj ochutnať počas zážitkového pitia čaju. Bonsai Slovakia predstavuje jedinečnú výstavu, ktorá naozaj obohatí telo i myseľ a predstaví ďaleké exotické kultúry a ich zvyky.

 

Už dvadsiatykrát sa na výstavisku v Nitre zídu nadšení záhradkári, vyznávači bonsaiov a čaju, rodiny túžiace po novom dome a ekologicky založení ľudia. Spojenie práve týchto štyroch výstav rozhodne nie je náhodné. Výstavy sa navzájom obohacujú vedomosťami a skúsenosťami. Návštevou výstavy Gardenia si skrášlite čas bohatým sprievodným programom a môžete si zveľadiť záhradu, vyskúšať vzdialené kultúry, postaviť si vysnívaný dom a ušetriť so solárnou energiou. Tešíme sa na Vás.

Článok na stiahnutie

 

SLOVENSKÝ  ZVÄZ  ZÁHRADKÁROV 

v spolupráci s Výstavníctvom Agrokomplex Nitra

Vás srdečne pozýva na jubilejný 20. ročník

medzinárodnej predajnej výstavy pre záhradníctvo, záhradkárov,

priateľov bonsajov i kvetov a životného prostredia.

Stánok Slovenského zväzu záhradkárov bude umiestnený

MEDZI PAVILÓNMI A – B

Sprievodný program:

UKÁŽKY  KOMBINÁCIÍ VÝSADIEB  KVETÍN, DREVÍN DO MOBILNÝCH NÁDOB

Výstava  ocenených prác z výtvarnej súťaže  pre  deti  v r. 2016, téma :

ROČNÉ OBDOBIA V ZÁHRADE

ODBORNÁ  PORADENSKÁ SLUŽBA
 

REZ OVOCNÝCH DREVÍN –  PRAKTICKÉ PREDVÁDZANIE UKÁŽOK

Inštruktor : Ing. Eduard Jakubek, predseda SZZ

Čas : o 10.00, 14.00, 16.00

PESTOVANIE KVETÍN A OKRASNÝCH DREVÍN

Radí : Ing. Katarína Kettmannová

Čas : 9.00 –12.00
 

PESTOVANIE  A OŠETROVANIE  OVOCNÝCH DREVÍN

Radí  : Ján Šimek

Čas : 9.00 – 12.00

PESTOVANIE, OŠETROVANIE, ROZMNOŽOVANIE SKALNIČIEK

Radí: Ing. Alžbeta Gromová, CSc.

15.04.2016  od 10.00 – 11.00 Ukážka – výsadba žardiniér

16.04.2016  od 13.00 – 14.00 Poradenstvo

17.04.2016  od 12.00 – 14.00 Poradenstvo

PORADENSTVO  O VÝŽIVE RASTLÍN

AGROBIO Opava, s.r.o.

Radí : Juraj Šagát

 

Nový dom? Krásna záhrada? Úsporné bývanie? Toto všetko nájdete u nás na výstave Gardenia, Bonsai, Domexpo, Solaris v dňoch 14. až 17. Apríla 2016 – Agrokomplex Výstavníctvo Nitra

Pozývame Vás na súbor štyroch veľmi zaujímavých výstav, ktoré každoročne prebiehajú na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Ak snívate o novom dome či krásnej záhrade, navštívte Nitrianske výstavisko a nechajte sa inšpirovať jedinečnou atmosférou jarných výstav Gardenia, Bonsai Slovakia, Domexpo a Solaris. Spojenie práve týchto štyroch výstav nie je náhodné. Pozostáva totiž z celkov, ktoré majú potenciál sa navzájom obohatiť. 

Návštevníci majú v rámci Gardenie možnosť vidieť najväčšiu ponuku záhradníckych firiem na Slovensku, nechať si poradiť od odborníkov na slovo vzatých v oblasti pestovania ovocných stromkov, zeleniny, kvetín a podobne.

Festival bonsajov a čaju s bohatým sprievodným programom obohatí telo i myseľ a predstaví ďaleké exotické kultúry. Prezentácie bonsajov či mystické čajové rituály a mnoho iného. Návštevníci budú môcť čaje aj ochutnať počas zážitkového pitia čaju.

Domexpo ako komplexná stavebná výstava nasleduje najnovšie trendy vo výstavbe nízkoenergetických a pasívnych domov. Okrem vystavovateľov, vedomosti z praxe a samozrejme aj rady na rôzne témy budú odovzdávať odborníci z Cechu kachliarov, podlahárov, kominárov a z Centra montovaných domov.

Na túto výstavu nadväzuje aj Solaris, ktorý ponúka návštevníkom možnosť zozbierať informácie, kontakty a ponuky potrebné k začatiu realizácie svojho bývania v modernom nízkoenergetickom štýle. Nebudú chýbať ani prednášky z oblasti fotovoltaiky, solárnych systémov či všeobecného významu solárnej energie. Táto téma je mimoriadne aktuálna vzhľadom k finančnej podpore štátu na zatepľovanie a aplikovanie využívania solárnej energie.

Otvorené máme v dňoch 14.4. až 17.4.2016 denne od 9.00 do 18.00 a v nedeľu do 16.00.

Viac info na: https://www.agrokomplex.sk/vystavy/gardenia-2016/

Mapa výstaviska