Agrokomplex 2019

Aktuality

YT_2560x1440

OTVÁRACIE HODINY:

22. – 24.8.2019 od 9.00 do 18.00
25.8.2019 od 9.00 do 17.00

VÝSTAVA JE OTVORENÁ PRE VEREJNOSŤ KAŽDÝ DEŇ

VSTUPNÉ: 5€ / 3€ (VIAC INFO NIŽŠIE)

Mapa areálu

Mapa AX 2019

ZO SLOVENSKÝCH POLÍ AŽ NA VÁŠ TANIER

AGROKOMPLEX 2019

Výstava AGROKOMPLEX je jedinečné predstavenie poľnohospodárstva a potravinárstva na jednom mieste a koná sa už po 46. krát na nitrianskom Národnom výstavisku v dňoch 22. až 25. augusta 2019. Táto výstava je o pôde, rastlinách a živočíchoch, Agrokomplex je o Slovensku.

Pre odbornú verejnosť sú pripravené diskusné okrúhle stoly zamerané na témy: „Strategický plán slovenského poľnohospodárstva na roky 2021 – 2027“, „Dvojitá kvalita potravín“, téma chýbajúcej infraštruktúry v živočíšnej výrobe a oblasť podpory poľnohospodárstva z európskych zdrojov.   

Hlavnú tému výstavy zvýrazní i program zameraný na výrobu zdravých potravín zo slovenských chovov a tiež na pestovanie geneticky nemodifikovaných rastlín pre výrobu výnimočných potravín.

Súčasťou programu na veľkých ukážkových políčkach budú „Prvé majstrovstvá Slovenska v obsluhe teleskopických nakladačov“ a tiež dynamické poľné ukážky najmodernejších poľnohospodárskych strojov a liniek orientovaných na efektívnu rastlinnú výrobu.

Na malých výstavných políčkach bude mať výstavnú premiéru systém Agrokruh – jedinečný poľný robot, ktorý okopáva, zalieva a sadí poľnohospodárske plodiny. Zaujímavá bude tiež prezentácia nových vyšľachtených odrôd rastlinnej výroby z produkcie ÚKSUP, doplnená o predaj záhradkárskych potrieb.

Nádherné jedince tradičných hospodárskych zvierat predvedú špeciálne chovateľské zväzy, ktoré v rámci Národnej výstavy hospodárskych zvierat ponúknu i odborné poradenstvo. Pastvou pre oči sú vystúpenia Národného žrebčína Topoľčianky, westernové vystúpenia či furmanské preteky v ťažkom ťahu. Gazdovský dvor u výskumníkov ponúkne expozíciu malých hospodárskych zvierat vrátane mláďat, súťaže a kvízy, ktoré sú veľkým lákadlom predovšetkým pre deti. Medzi Slovenským poľnohospodárskym múzeom a Národnou výstavou hospodárskych zvierat bude premávať kyvadlová doprava na kočoch s koňmi.

O kvalitách slovenskej produkcie Vás v pavilóne M1 na vlastné oči presvedčí viac ako 100 vystavovateľov – držitelia ocenenia Značka kvality SK, slovenskí farmári i výstava tradičných slovenských produktov COOP EXPO. Ťahákom výstavy je aj tento rok jedinečný interaktívny pavilón F s témou „Spoločne rozvíjame vidiek“ prezentujúci rôzne oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva hravou a predovšetkým pre deti zaujímavou formou.

Po minuloročnom úspechu sa opäť v pavilóne M4 na Festivale národných špecialít odprezentujú producenti kvalitných slovenských potravín. Pavilón B bude patriť ekologicky zameraným výstavám EkofestivalEnviro. Okrem prezentácií na tému „Príroda a krajina“ si budú môcť návštevníci zakúpiť ekologické výrobky a kozmetiku.

V pavilóne M3 spoznáte počas výstavy najkrajšie kúsky úrody „Ovocie roka“ a „Zelenina roka“. Pre potreby návštevníkov tu Slovenský zväz záhradkárov poskytuje prednášky a poradenstvo či súťaž v aranžovaní.

Výstava Agrokomplex je už od nepamäti tiež spoločenskou udalosťou. Kultúrnu zložku výstavy vytvárajú vystúpenia folklórnych súborov a ľudových hudobných skupín.

Medzi novinkami na výstave nechýbajú ani producenti zdravých potravín, nová oddychovo-športová zóna, či pavilón C plný atrakcií pre deti. Slovenský rybársky zväz pripravuje pre návštevníkov pútavý program pri jazerách spojený s rôznymi súťažami.

Nenechajte si ujsť toto jedinečné podujatie a príďte v dňoch 22. až 25. augusta 2019 na výstavisko do Nitry. Teší sa na Vás viac ako 650 vystavovateľov na ploche vyše 60 000 m2 s ponukou a  ochutnávkami svojich výrobkov.


SPRIEVODNÝ PROGRAM

NLC logo logo SZV zlaté coopexpo_65x65 logo SZZ

FOTOGALÉRIA

IMG_20180724_100037


VIDEOGALÉRIA


 VSTUPNÉ

Vstupné: 5 € Parkovací lístok pre osobné auto: 5 €
Vstupné zľavnené: 3 € Parkovací lístok autobus: 20 €
Parkovací preukaz areál: 40 €
Vystavovateľský preukaz: 15 € Parkovací preukaz parkovisko AX: 20 €
Firemná pozvánka: 5 € Katalóg výstavy:

Zľavnené vstupné:
Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov
Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom.
Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely)
Sprievodca držiteľa ŤZP/S.

Voľný vstup:
Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom).
Deti do začatia školskej dochádzky ( do 6 rokov ) v sprievode rodiča

Mapa výstaviska