Agrokomplex 2018

Festival národných špecialít

FNŠ web

FESTIVAL NÁRODNÝCH ŠPECIALÍT

Pavilón M4 bude počas výstavy Agrokomplex 2018 patriť Festivalu národných špecialít. Pozornosť bude upriamená najmä na našu národnú špecialitu – Spišské párky.

História

Vznik Spišských párkov sa datuje k začiatku 20. storočia v Spišskom Podhradí.  Základom pre túto pochúťku bolo hovädzie a bravčové mäso spolu s bravčovými kožami, sladká a pálivá mletá paprika. Nemenej dôležitým prvkom bolo i drevo, na ktorom sa párky údili.

Norma

Receptúra na výrobu Spišských párkov sa rokmi menila, vylepšovala, zdokonaľovala. Menia sa totiž nároky a chute spotrebiteľov, ale i technológia ich výroby.  Podľa normy sa na výrobu Spišských párkov používa čerstvé hovädzie mäso s obsahom tuku max. 10%, čerstvé bravčové mäso s obsahom tuku max. 10%, čerstvé bravčové mäso s obsahom tuku max. 50%, bravčové kože, pitná voda, dusitanová soliaca zmes, paprika mletá sladká (100 ASTA), paprika mletá pálivá, polyfosfáty E 450 a E451, kyselina askorbová a obaly – baranie črevá.

Špecifická je tiež tepelná úprava párkov pred ich konzumáciou. Voda,  v ktorej sa párky tepelne upravujú, nesmie vrieť, lebo by sa mohol popraskať prírodný obal. Lahodnou súčasťou konzumácie je praskavý zvuk po zahryznutí alebo prelomení. Charakteristickým znakom Spišských párkov je tiež ich pikantná chuť a šťavnatosť.

Záruka kvality

Podniky, ktoré sa usilujú preukázať svoju výnimočnosť, alebo chcú preniknúť aj na zahraničné trhy, musia spĺňať nielen zákonom určené požiadavky, ale i nadnárodné technické normy. Viacerí výrobcovia sú držiteľmi ocenení za kvalitu svojich produktov a garantujú nadštandardnú úroveň svojej produkcie.

Festival národných špecialít

Pavilón M4 bude počas výstavy Agrokomplex 2018 plný delikates, ktoré zaručene potešia vaše chuťové poháriky.

PROGRAM KULTÚRNE SLÁVNOSTI PAVILÓN M4

Program Kultúrne slávnosti pavilón M4


nord logo

Mäsokombinát NORD Svit s.r.o.  ponúkne nie len Spišské párky, ale viaceré TOP výrobky, Tradičné špekačky, Zlaté párky, Baťovskú šunku, Baťovskú klobásu, salámy, slaniny, klobásky, tlačenky, rôzne produkty na grilovanie a veľa ďalších chutných produktov. Viac informácií…

párky nordsvit


šulíkove logo

Každý výrobok spoločnosti Šulíkové mäsové výrobky je vytvorený poctivou prácou, s láskou a trpezlivosťou, vyrobený zo starostlivo vyberaného kvalitného mäsa (so slovenským pôvodom) a korenín. Nenájdete v nich lepok ani alergény. Údenie sa realizuje tradičným spôsobom pomocou bukových oštiepkov. Filozofia tejto malej rodinnej firmy stojí na troch princípoch: čerstvosť, poctivosť a tradícia.sulikove

vyrez produty

Ponúkaným sortimentom počas “Festivalu národných špecialít” budú okrem Spišských párkov aj gazdovská klobása, oškvarková nátierka, bačovská nátierka, lucifer klobása, kulácka klobása, mäsová zmes na špagety.


6793-807-mecom_with_claimSpoločnosť MECOM vás presvedčí, že „Gril párty balíček mix“ je niečo, čo na vašej letnej grilovačke nesmie chýbať.

grill mix mecom

Letná Mecom party je vždy pri grile

Vonku je príjemne teplo a povetrím sa opäť nesie typická vôňa grilovaných mäsových špecialít. Kto by s nostalgiou nespomínal na detské časy, keď sa nad ohníkom krútili špekačky, či slaninka. K nim postačil chrumkavý chlebík a letná sezóna sa mohla začať. Dnes už je všetko inak. Sortiment určený na grilovanie sa každý rok rozširuje a obľúbený predajca mäsových výrobkov značka Mecom prináša na trh nové a lahodné chute pre všetkých labužníkov.  Koreniny a pochutiny od výmyslu sveta s vysokým podielom mäsa aj z obyčajnej grilovačky urobia skutočný gurmánsky zážitok. Túto sezónu sa môžete tešiť aj na Gril párty balíček mix. Kombináciu obľúbených pikantných, syrových, bavorských a horčicových klobások od Mecomu so 70% obsahom mäsa si zamilujete. Balíček plný lahodných chutí sa hodí ako na všetky druhy grilov, tak i na opekanie. Povoľte uzdu fantázii a dochuťte grilované dobroty omáčkami s rôznymi príchuťami. Mnoho inšpirácií, užitočných rád o varení a chutných receptov nájdete na  www.viemecovamchuti.sk.


bitúnok logo

Bitúnok Čadca je spoločnosť zameraná na rozrábku mäsa a výrobu tradičných slovenských a českých mäsových špecialít ako sú bravčová tlačenka, oškvarky, domáca klobása, jaternice, Moravské párky, Ostravská klobása a ďalšie chutné produkty.


tauris-logo

logo-ryba-kosice-2018

TAURIS -  Špecifický charakter Spišským párkom dodávajú použité suroviny podľa dlhoročne používanej receptúry vypracované na jemné homogénne dielo, ktorého jemnosť sa jasne odlišuje od jemnosti diel ostatných párkov. Špecifické je tiež použitie zmesi sladkej a pálivej mletej červenej papriky. Dodržanie všetkých výrobných fáz obsiahnutých v špecifikácii zabezpečuje vytvorenie výrobku s neopakovateľnou vôňou a chuťou. „Spokojnosť zákazníkov je našim cieľom.“

TAURIS Gril 2018 web TAURIS foto prezentácia Agrokomplex 2018 web
4073 Treskoslovenska Treska 140g spišské Tauris

Ryba Košice

TAURIS – nový sortiment


berto logo

BERTO SK, s.r.o. Rodinná tradícia, dobré meno a hrdosť na zdedené remeslo. Na týchto základoch postavil Ignác Bertovič svoju firmu. Výrobky spoločnosti Berto sú bezlepkové, neobsahujú laktózu ani žiadne iné alergény. Spoločnosť Berto je nositeľom niekoľkých významných ocenení, ktoré reflektujú vytrvalú prácu, neustále zdokonaľovanie sa v odbore a húževnatosť všetkých zamestnancov.

SPIŠSKE_PÁRKY_BERTO


Mapa výstaviska