AGROKOMPLEX 2015

42. medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava

Aktuality

Výhercovia vecných cien na výstave Agrokomplex 2015:

Zlosovanie kupónov zo vstupeniek AGROKOMPLEX 2015

Výhercom srdečne blahoželáme!

 

Mimoriadny oznam! Sprievodný program k výstave Agrokomplex 2015 obsahuje chybu. Krst knihy profesora Ivana Hričovského sa uskutoční 22.8.2015 (sobota) o 11:00 v pavilóne K.  Za prípadné nedorozumenia sa ospravedlňujeme. 

 

PRÁCE SÚ V PLNOM PRÚDE!

NAJVÄČŠIA AKCIA LETA 2015

Ako posledná akcia, ktorá uzatvára sezónu letných výstav a existuje už viac ako štyri dekády bude prebiehať od 20. do 23.8. Minulý rok sa výstava Agrokomplex pochválila celkovo 527 vystavovateľmi, ktorí zaplnili plochu 31 247m2. Spestrením celého podujatia bude hneď niekoľko akcií. Farmárske trhy rozšírené ponukou tradičných  potravín a remesiel od malých podnikateľov z rôznych regiónov Slovenska. Opäť sa predstavia predajom potravín, ktorý má za úlohu podporiť farmárov, súkromne hospodáriacich roľníkov a družstvá. Budú ponúkané tradičné a netradičné výrobky i remeslá. Pri tradícii ostanú aj Dožinkové kultúrne slávnosti. Nebude chýbať dychová hudba, folklór a zaujímavé sprievodné akcie. V pavilóne M1 sa odprezentuje s vlastným stánkom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR i Značka kvality SK.

Nenechajte si ujsť Agrokomplex 2015, ktorý môže vyčariť úsmev na tvárach návštevníkov všetkých vekových kategórií, a zároveň bude najväčšou akciu leta na výstavisku pod Zoborom. 

SPRIEVODNÝ PROGRAM:

web AX mapa AX web akt

„ČARO VIDIEKA – ČARO DOMOVA“

Pavilón F sa aj tento rok zmení na nepoznanie. Každý návštevník bude môcť zažiť aj interaktívnu prehliadku s názvom „Čaro vidieka – čaro domova“. Jedná sa o  jedinečnú prezentáciu Slovenského vidieka zážitkovou formou  a multimediálnou prezentáciou pavilónu. Cieľom celej expozície bude aktívne zapojiť návštevníka do poznávania svojej krajiny, vtiahnuť ho reálne do priestoru a spoznávať vidiek a možnosti jeho rozvoja. Expozícia je tiež zameraná na výchovu mladej generácie pre život a prácu na vidieku. Návštevník sa po vstupe do pavilónu stáva “mladým farmárom” a prechádza jeho pracovným programom počas roka a tiež sa stáva súčasťou života na dedine, a to nielen pracovného ale aj voľno časového s prepojením na krásu slovenskej krajiny a prírody. 

Pavilón F

 

SLOVENSKÉ POĽNOHOSPODÁRSKE MÚZEUM

Traktorparáda – 8. ročník jediného celoslovenského stretnutia historických traktorov. Nitrianska poľná železnica – premávka po úsekoch Okruh a stanica Skanzen – stanica Brána a späť.

Skanzen múzea:

- ukážky pečenia sladkého a slaného pečiva

- varenie meltovej kávy v Konzume

- ochutnávky vína vo vinohradníckom domčeku

- ochutnávky pálenky v obecnej pálenici

- ukážky mlátenia obilia

- lisovanie oleja kladovým lisom

Expozície budú otvorené v čase od 11.00 do 12.00 a od 14.00 do 18.00. 

DSC_7833 web AX

 

 

 

 

web AX 50   fb lweb AX     YT we AX 2 

Mapa výstaviska