AUTOSALÓN – AUTOSHOW 2017

Nitriansky AUTOSALÓN – AUTOSHOW NITRA 2017 je najkomplexnejšou automobilovou výstavou na Slovensku.

Počet vystavovateľov 220 predstaví verejnosti to najlepšie na výstavnej ploche viac ako 37 000 m2. Dokopy návštevníci uvidia 26 automobilových značiek, ktoré predvedú celkovo 33 noviniek.

 

Výnimočná výstava sa tento rok pochváli dokonca aj novinkami od značiek, ktoré nadšenci neuvidia ani vo Frankfurte, ako sú napr. značky Jeep, Mitsubishi, Nissan, Peugeot a Volvo. Naopak očakávané slovenské premiéry modelov priamo z nemeckého výstaviska budú Škoda Karoq, Volkswagen T-Roc, Hyundai Kona, Opel Crossland X, Opel Grandland X, Seat Arona, Volkswagen Polo a Citroen C3 Aircross,  ktorý sa vyrába na Slovensku. Medzi nimi sa rozhodne nestratia ani novinky ako Velar od Land Roveru či Jaguar F-pace. Seat prinesie Aronu a Honda svoje najostrejšie športové náradie v podobe Civicu Type-R.

 

Bohatý sprievodný program bude aj tento rok plný skvelých zážitkov. Pevné miesto si medzi fanúšikmi držia aj autá z kategórie veteránov. Návštevníci uvidia unikátnu kolekciu všetkých variácií modelu Fiat 500. Od prvej až po aktuálnu, teda 60. rokov tohto modelu pod jednou strechou. Bokom určite nezostane stáť ani Tatra 75 cabrio z roku 1935. Návštevníci sa celkovo budú môcť presvedčiť, že nie len nové môže byť krásne v expozícii naleštených veteránov s vyše 120 exponátmi v pavilóne N. Súčasťou výstavy budú aj autodoplnky a príslušenstvo, nadstavby na nákladné vozidlá či úžitkové automobily.  Na svoje si prídu aj fanúšikovia karavanov v pavilóne G.

 

Tuningová show predstaví množstvo špičkovo upravených automobilov. V pavilóne M4 prebehne ukončenie tuningovej sezóny s odovzdávaním cien CAR FANS CUP, kde návštevníci spoznajú najkrajšie kúsky na Slovensku. Súčasťou bude Fun zóna pre deti.

 

Kaskadéri v spolupráci s MOTOTV SHOW predvedú extrémne ukážky a diváci prežijú niekoľko neopakovateľných adrenalínových zážitkov, doplnených o DRIFT SHOW. Počas MOTOTV SHOW sa predstaví viac špičkových jazdcov menovite Tomáš Tóth, Zdenko Rybár, Peter „Baki“ Bakala, Adrián Husák a ďalší vynikajúci drifteri. Jazdci budú rozdávať podpisy po každom vystúpení na špeciálnu edíciu plagátov pripravenú len pre túto akciu.

 

Výstavisko pod Zoborom sa tak stane svedkom naozaj výnimočných udalostí. Vystihujú celkovú dôležitosť výstavy AUTOSALÓN – AUTOSHOW NITRA z hľadiska pozitívneho vplyvu na slovenský automobilový trh. Medzi novinky sa zaradia aj Majstrovstvá Slovenska vo vyslobodzovaní pasažierov z havarovaných vozidiel za účasti hasičského zboru SR. Všetkých návštevníkov čakajú naozaj hodnotné zážitky aj v podobe odborného sprievodného programu. Priestor dostanú vážne témy na konferenciách FLEET DAY a TRUCK DAY spojených s testovacími jazdami. Odborníci každému poradia aj v prípade semináru o motorizme pre ženy s názvom Auto a Žena.

 

Nitriansky AUTOSALÓN  – AUTOSHOW bude opäť komplexným podujatím pre odborníkov aj široké masy. Počas podujatia sa celému Slovensku predstaví aktuálne to najlepšie a najzaujímavejšie z každej sféry motoristického sveta. Autosalón bude priestorom na plnohodnotne využitý čas pre fanúšikov  áut a celé rodiny.

Tlačové správy na stiahnutie

Mapa výstaviska