Agrokomplex

Cenník

Vstupné: 10€
Parkovací lístok pre osobné auto: 8€
Vstupné zľavnené: 6€
Parkovací lístok autobus: 25€

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do 6 rokov v sprievode rodiča. Výstavisko poskytuje zľavy na vstupnom, ale neposkytuje úľavu na parkovnom.

Vstupenka platí pre všetky súbežné výstavy

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do 6 rokov v sprievode rodiča.


AGROKOMPLEX 2024

Staňte sa aj vy súčasťou histórie a oslávte s nami 50. výročie založenia výstaviska Agrokomplex na 49. ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2024. Od 15. do 18. augusta vás na nitrianskom výstavisku čakajú dynamické ukážky poľnohospodárskej techniky, nové expozície, množstvo ochutnávok kvalitných slovenských potravín, folklórne vystúpenia, súťaže a pestrý sprievodný program.   

Výstavisko Agrokomplex pripravuje pre návštevníkov bohatý sprievodný program, vrátane retrospektívnej výstavy mapujúcej históriu výstaviska. Súbežne s výstavou Agrokomplex prebieha aj 17. ročník Národnej výstavy hospodárskych zvierat a 13. ročník výstavy Poľovníctvo, Rybárstvo a Včelárstvo.

Národná výstava hospodárskych zvierat

Takmer 1000 jedincov tradičných hospodárskych zvierat predvedú špeciálne chovateľské zväzy, ktoré v rámci Národnej výstavy hospodárskych zvierat ponúknu i odborné poradenstvo. Pastvou pre oči sú vystúpenia Národného žrebčína Topoľčianky, westernové vystúpenia či ťažký ťah jednozáprahov. Gazdovský dvor u výskumníkov ponúkne expozíciu malých hospodárskych zvierat, súťaže a kvízy, ktoré sú veľkým lákadlom predovšetkým pre deti.

V spolupráci s NPPC a Farmárskou revue sa uskutoční aj druhý ročník projektu #dotkni_sa_života …a uži si tradičné chute, ktorý predstaví návštevníkom nielen špičkové zvieratá, ale ponúkne im aj možnosť si priamo na výstave vychutnať teplé kvalitné jedlo uvarené zo špičkových surovín. Šéfkuchár Ľubomír Herko poradí, ako pripraviť kvalitný steak a prezradí aj ako uvariť hovädzí vývar.

Poľnohospodárska technika

Najväčšej pozornosti malých i veľkých farmárov sa vždy tešia najnovšie modely poľnohospodárskej techniky, ktorá bude mať v tomto roku naozaj hojné zastúpenie. Predstaví sa na viac ako 10 000 m2 výstavnej plochy. Nebude sa však jednať len o statické ukážky! V spolupráci so združením AGRION bude od štvrtka do nedele prebiehať komentované predvádzanie poľnohospodárskych strojov priamo na výstavnej ploche.

Tešiť sa môžete na:
15.8. 13:00 Čo dokáže manipulačná technika (jazda zručnosti, triafanie lopty do basketbalového koša a iné atrakcie).
16.8. 13:00 Moderné trendy v technike pre chemickú ochranu (inovácie v znižovaní úletu postrekovej látky, aspekty efektívnosti aplikácie v ovocných sadoch a vinohradoch).
17.8. 14:00 Komunálna technika pre údržbu ciest a krajiny.
18.8. 13:00 Malá záhradná technika (ako si správne vybrať vhodnú techniku do záhrady).

Agrokomplex 2024

Pavilón M1 bude už tradične venovaný producentom potravín, držiteľom ocenenia Značka kvality SK a farmárom. Na svoje si prídu aj chuťové bunky návštevníkov. V kulinárskom kútiku sa budú môcť návštevníci presvedčiť, ako úžasne chutia slovenské potraviny a pochutnať si budú môcť aj na grilovaných špecialitách, či priamo na výstave upečených pekárskych výrobkoch. Svoj priestor dostane aj Slovenský včelársky spolok, ktorý organizuje laickú degustačnú súťaž o Najlepší slovenský med 2024 a tiež Slovenský rád rytierov destilátov, ktorý organizuje súťaž Jablkovica roka 2024.

Pre odbornú verejnosť sú pripravené diskusné okrúhle stoly zamerané na aktuálne témy. V pavilóne M3 nájdete novinky regeneratívneho a precízneho poľnohospodárstva, a záhony Rozuma, vďaka ktorým je možné dopestovať zdravú zeleninu bez rýľovania, okopávania a zbytočného polievania. 

Nebude chýbať ani interaktívny pavilón F s pestrou ponukou produktov od slovenských remeselníkov a množstvom folklórnych vystúpení, ktoré spoločne prezentujú krásu našich tradícií. Po minuloročnom úspechu sa opäť predstaví projekt Jedáleň 21. storočia, ktorý návštevníkom názorne ukáže, ako poňať školské stravovanie moderne – zdravo, bezpečne, efektívne, ekonomicky a ekologicky.

Poľovníctvo, rybárstvo a Včelárstvo

Na svoje si prídu aj milovníci poľovníctva, rybárstva a včelárstva, pre ktorých je pripravený samostatný pavilón M4, spolu s odborným sprievodným programom. Nielen rybári sa môžu tešiť na predvádzanie rybolovných techník, ochutnávku rybacích špecialít, súťaže vo varení rybacej polievky a simulátor lovu rýb. Z brehu jazierka budú môcť návštevníci obdivovať prácu multifunkčného stroja TRUXOR, ktorý je určený  na melioráciu vodných plôch.

Slovenské poľnohospodárske múzeum

Slovenské poľnohospodárske múzeum má pre návštevníkov pripravené komentované sprevádzanie a ukážky tradičného kosenia ručnou kosou. Novinkou bude tiež úplne nová expozícia v prednej časti výstaviska, ktorá mapuje vývoj dejín poľnohospodárstva na území dnešného Slovenska. Návštevníci sa môžu tešiť na rôzne interaktívne a multimediálne prvky a jedinečné zbierkové predmety, akým je napr. lietadlo „Čmelák“.

Chodecké preteky

V areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea sa v sobotu 17. augusta uskutoční 7. ročník Medzinárodných chodeckých pretekov ACEROLA GRAND PRIX. Pretekať sa bude v kategóriách žiaci/ žiačky – 1km, starší žiaci/žiačky – 3km a muži/ženy – 5km.


PRIHLAŠKA do súťaže jabkovica roka

VÝZVA na účasť v súťaži jablkovica roka_2024

JABLKOVICA 2024 štatút súťaže

Podmienky pre súťažiacich JABLKOVICA ROKA 2024


FB súťaž Podmienky FB súťaže Agrokomplex 2024


Sprievodný program

Slovenský zväz záhradkárov

 • Prezentácia SZZ v pavilóne M3
  • Rodinný záhradný stôl – celoslovenská súťaž SZZ RV, o.z.
  • 10. ročník súťaže Ovocie roka
  • 9. ročník súťaže Zelenina roka
  • 7. ročník súťaže Najkrajšie kolekcia
  • Výstava ocenených prác z výtvarnej súťaže pre deti – 17. ročník, výtvarné práce detí a žiakov MŠ, ZŠ, ZUŠ, ŠZŠ, téma: Môj sen o záhrade.
 • Denne, 9:00 – 18:00* Bezplatná poradenská služba o pestovaní a ochrane rastlín.
  Ovocinárstvo, zeleninárstvo, okrasné záhradníctvo, liečivé rastliny, biologická ochrana rastlín.
  /Ing. Katarína Kettmannová, Bohumír Mojžiš, Ing. Zdenka Durčjanski, Ing. Ján Tancik, PhD., Ing. Peter Beňo, Ing. Roland Tamašek/.
 • Ukážky rezu a štepenia ovocných drevín – denne 10.00 – 12.00, 12.00 – 14.00, 14.00 – 16.00, 16.00 – 18.00*
  • 1. lokalita – malé políčka,
  • 2. lokalita – starý ovocný sad, veľké políčka, orientačné body: Skanzen, Ľudová škola, Za múzeom
  • Lektori: Ing. Eduard Jakubek, Juraj Majerský, Ing. Ján Mojžiš, Stanislav Šimčík

Zmena programu vyhradená.
*18.08.2024 len do 16.00


Jedáleň 21. storočia

 

Na Slovensku, rovnako ako v Čechách, máme jeden z najkvalitnejších systémov školského stravovania na svete s takmer storočnou tradíciou. Varí sa podľa prísnych zásad, či už nutričných alebo hygienických, ktoré sú neustále kontrolované. Školský obed stojí zlomok oproti ktorémukoľvek fastfoodu, nehovoriac o reštauráciách. Vybavenie školských jedální je však častokrát zastarané, poruchové a nedostačujúce.

Projekt Jedáleň 21. storočia má za cieľ:

 • Ukázať kvalitu slovenského školského stravovania európskej verejnosti a oceniť vynikajúcu a doteraz nedocenenú prácu všetkých, ktorí sa na školskom stravovaní podieľajú.
 • Začleniť školské stravovanie do vzdelávacieho procesu ako jeho neoddeliteľnú súčasť, viesť naše najmladšie generácie k správnym nielen stravovacím návykom už od útleho veku a do celého procesu zapojiť aj ich rodičov.
 • Zaistiť všetkým skupinám, ktoré školské stravovanie ovplyvňujú, trvalý prístup k relevantným a zrozumiteľným informáciám.
 • Sprístupniť všetkým prevádzkam školského stravovania moderné technológie a dostať tak stravovacie prevádzky na porovnateľnú úroveň s komerčným svetom.
 • Umožniť všetkým pracovníkom školského stravovania kvalitné moderné a všestranné vzdelávanie.

Program v rámci výstavy Agrokomplex 2024

15. 8. 2024 – Finále celoslovenskej súťaže O najlepší školský obed

10 finalistov – tímov zo školských jedální bude celý deň naživo súťažiť. Dva tímy zároveň pred publikom a kamerami uvaria svoj súťažný pokrm, predstavia ho porote a pripravia ochutnávku pre porotu aj verejnosť. Vyhlásenie víťazov prebehne cca o 16.00 hod. Do 14.8. prebieha aj hlasovanie verejnosti o Divokú kartu viď https://www.jedalne.sk/sutaz-o-najlepsi-obed.htm

16. 8. -18. 8. 2024

Každé 2 hodiny bude prebiehať komentovaná kuchárska show s ochutnávkou pre verejnosť zameraná hlavne na detských stravníkov a ich rodičov. Ochutnávky sa budú striedať so súťažami pre deti aj dospelých. Každý deň do detského kútika zavíta aj Zdravýživka s lekciou zdravého stravovania pre malých aj veľkých. V priebehu dňa budú na pódiu priebežne predstavované moderné technológie a moderné spôsoby prípravy pokrmov, ktoré dokážu zachovávať oveľa vyššiu kvalitu a výživovú hodnotu jedla.

Po celú dobu výstavy bude v pavilóne v prevádzke detský kútik, maľovanie na tvár a fotokútik s rekvizitami, kde sa návštevníci môžu vytlačiť svoju pamätnú fotografiu.


 

 

Organizátor

Partneri

Mediálni partneri

Kontakty

Aktuality a oznamy